Amigurumi Teknikler

Amigurumi hepimizin bildiği gibi Japonya kökenli bir örgü sanatı. Japonyada bu sanat öylesine yaygınlaşmış durumda ki fanları, kulüpleri, eğitim atölyeleri ve fuarları ile tam bir sektör diyebiliriz.
      Amigurumiye başlarken ilk yapmamız gerekenlerden birtanesi sihirli halka şimdi çoğunuzun bu sihirli halkada nedir dediğini duyar gibiyim yada herhalde zincirden halka olusturulması diye düşünüdüğünüzü hissediyorum. Amiguruminin demirbaşlarından olan sihirli halka  bunu unutmuyoruz.Ayrıca 3 bilinmeyenli bir denklemede benzetebiliriz bu amigurumi işini çünkü gerçekten başlarda size böyle gelebilir.Ben en başta hayatta yapamam uğraşamam sabrım yetmez zaten dilinden tariflerden de anlamadım o değil bugüne kadar tığı kürdan sanıp dişimi karıştırmaya kalkmadığım kalmıştı şimdi elime alıpta üstüne birde oyuncak öremem mümkün değil benim sabır kapasitem bukadar zorlanmayı haketmiyor diye düşünüyordumki bir bakmışım oyuncakları sıralamaya başlamışım önemli olan başlarda birazcık zorlansakta sabırlı olup yola devam etmek.
Sihirli Halka Yapımı

Sihirli halka yapımı öğrendiğimize göre şimdi diğer dersimize geçebiliriz.Sihirli halka demirbaş dedikya,şimdi asıl demirbaşlarımızdan birtaneis olan sık iğneye gelicez sık iğneyi çoğunuz biliyorsunuzdur. En azından annelerimizden bir kulak aşinalığı vardır amigurumilerimiz sık iğnelerden oluşacaklar.

Sık İğne Yapımı


Tekli Trabzan Yapımıİkili Trabzan Yapımı
Hiç yorum yok:

Yorum Gönder